Верона - Наполи
Снимка: twitter.com/en_sscnapoli

Наполи вкара пет на Верона на старта – ВИДЕО

Наполи разгроми Верона с 5:2 в двубой от първия кръг на Серия А. Квича Кварацхелия, Виктор Озимен, Пьотр Желински, Станислав Лоботка и Матео Политано се разписаха за гръмкия успех. Точни за домакините бяха Кевин Лазаня и Тома Анри.

Гостите започнаха много силно и изпуснаха няколко възможности да открият. И бяха наказани от Верона в 29-ата минута. Лазаня вкара след корнер за 1:0. Замбо Ангиса уцели гредата малко по-късно, но изравнителният гол все пак дойде. Той беше дело на Кварацхелия в 37-ата минута – дебютно негово попадение за южняците.

В третата минута на добавеното време на първото полувреме Осимен направи 2:1 след корнер.

Само три минути след началото на втората част Верона изравни. Марко Фараони центрира, а Тома Анри вкара за 2:2 с глава.

Паритетът не се задържа много дълго. В 55-ата минута Кварацхелия изведе Жиелински за 2:3. Десет минути по-късно Лоботка прати топката в долния десен ъгъл за 2:4. В края Озимен върна към Политано и той сложи точка на спора – 2:5. После Унас реализира още веднъж за Наполи, но попадението беше отменено заради засада.