Мертенс, Наполи
Снимка: twitter.com/en_sscnapoli

Наполи разби Лацио и дръпна в Италия – ВИДЕО

Седмица, след като загуби за първи път през сезона в Серия А, Наполи се върна към победите с 4:0 над Лацио. Така южняците се възползваха и от поражението на Милан и вече имат три точки аванс на върха. Те са с 35, Милан има 32, шампионът Интер е трети с 31 точки.

Наполи поведе в още в седмата минута. Тогава Пьотр Зелински с мощен удар заби топката във вратата на Пепе Рейна. Само три минути по-късно резултатът вече беше 2:0. Инсинье подаде към Мертенс, той си освободи място за изстрел и вкара второто попадение. Интригта свърши още преди да е изминал половин час. В 29-ата минута Мертенс направи 3:0 със страхотно попадение от границата на наказателното поле.

Маурицио Сари опита да обърне нещата срещу бившия си тим с две смени на почивката. И това обаче не помогна на Лацио – домакините продължиха да контролират двубоя. А пет минути Фабиан Руис вкара отличен гол от далечна дистанция за 4:0.