Наполи разби Фрозиноне, Рома се издъни – ВИДЕО

Наполи разби Фрозиноне с 4:0 като домакин в мач от 15-ия кръг на Серия А. Вчера лидерът в класирането Ювентус победи Интер с 1:0, така че успехът за неаполитанците бе задължителен. С трите точки те изостават на осем от Юве и са единственият конкурент на бианконерите за титлата.

Наполи бележи с лекота

На „Сан Паоло“ домакините откриха резултата още в седмата минута чрез Пьотр Зиелински. Пет минути преди почивката алжирският национал Адам Унас покачи на 2:0 с великолепен далечен удар.

Наполи продължа да напада и да създава положения. Все пак централният нападател Аркадиуш Милик се разписа за 3:0 в 68-а минута. Милик добави и четвъти гол в 84-а минута.

Рома изпусна да победи деветима от Каляри

Рома записа четвърти пореден мач без победа, като направи 2:2 във визитата си на Каляри. Вълците поведоха с 2:0 още през първото полувреме. Първо се разписа Кристанте, а след това и Коларов.

Столичани имаха още няколко положения, но не стигнаха до трети гол. И бяха наказани в 84-а минута от Артур Йоница след корнер – 1:2. В третата минута на добавеното време Дарио Срна получи директен червен картон. Чепители също бе изгонен с втори жълт.

Деветимата от Каляри обаче стигнаха до точката в 95-а минута. Резервата Сау бе изведен сам срещу Олсен и го преодоля за 2:2.