Наполи - ПСЖ

Наполи и ПСЖ направиха 1:1, Атлетико би Борусия

Наполи и ПСЖ направиха второ равенство помежду си в Шампионската лига. С точката италианският тим излезе на първо място в класирането, изпреварвайки Ливърпул, който падна в Белград.

Отборът на Томас Тухел поведе в края на първата част чрез Хуан Бернат. Той се възползва от отличен пас на Килиан Мбапе.

Лоренцо Инсинье изравни от дузпа след час игра. Той се разписа преди две седмици и в Париж. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Тиаго Силва срещу Кайехон. Домакините имаха няколко добри положения за направят обрат. Дреес Мертенс обаче не успя да преодолее Буфон. Преди гола пък Тиаго Силва и Тило Керер блокираха великолепно удари на Кайехон и Мертенс.

ПСЖ също имаше своите шансове. Френският тим претендираше за дузпа в 70-а минута, когато Бернат бе спънат в наказателното поле. А удар на Мбапе пет минути преди края мина на сантиметри от гредата.

Атлетико - Дортмунд

Атлетико взе реванш от Дортмунд

В Мадрид Атлетико победи Борусия Дортмунд с 2:0 и сложи край на серията без загуба на жълто-черните. Саул вкара за 1:0 след половин час игра. Десет минути преди края Гризман вкара втория гол във вратата на лидера в Бундеслигата. Така Атлетико взе реванш за загубата с 0:4 в Дортмунд. И двата тима имат по девет точки в класирането. Но все още не са сигурни за място на елиминациите, заради успеха на Брюж в Монако.