Наполи - Рома

Наполи почете Марадона с 4:0 над Рома – ВИДЕО

Наполи разби Рома с 4:0 в първия си мач в Серия А след смъртта на клубната легенда Диего Марадона. Двубоят на стадион „Сан Паоло“ мина под знака на кончината на Марадона, като играчите на Наполи излязоха със специално изготвен екип, наподобяващ емблематичната фланелка на Аржентина.

На терена тимът на Дженаро Гатузо не разочарова своите фенове и постигна убедителна победа. Лоренцо Инсинье откри резултата в полза на домакините в 31-та минута. Той вкара директно от пряк свободен удар. След почивката неаполитанци добавиха нови три попадения чрез Фабиан Руис, Дрис Мертенс и Матео Политано. Голът на Политано беше точно в стила на Диего. Той мина между четирима защитниците, излъга и вратаря и направи 4:0.

Наполи записа шеста победа от началото на сезона и се изкачи до пето място в класирането със 17 точки. Със същия брой точки Рома е на шеста позиция.