Наполи
Снимка: twitter.com/en_sscnapoli

Наполи победи Милан и излезе втори – ВИДЕО

Наполи сложи край на серията си от четири мача без победа след 1:0 над Милан. Южняците спечелиха сблъсъка на върха в Серия А с единствения си точен удар. С трите точки те се изравниха с Милан на второто място с по 39 точки. Лидерът Интер има 43.

Наполи вкара още в петата минута. Зиелински центрира от Корнер, а Елиф Елмас реализира с глава. Милан натисна след средата на първото полувреме. Ибрахимович имаше две възможности да изравни, Флоренци също.

След паузата южняците затвориха много умело мача. И то въпреки влизането на Жиру и  Залемекерс. Все пак росонерите пратиха топката във вратата в последната минута след удар на Кеси. Попадението обаче беше отменено от рефера Давиде Маса заради засада на Жиру.

Така Наполи записа седми пореден мач без поражение на „Сан Сиро“ – 4 победи и 3 равенства. Стефано Пиоли вече в девети мач пък не може да надвид колегата си Лучано Спалети.