Наполи - Ливърпул

Наполи победи европейския шампион Ливърпул

Наполи записа ценна победа над европейския първенец Ливърпул на старта на груповата фаза на Шампионската лига. Италианците спечелиха срещу червените с 2:0 с два късни гола. Това бе първо поражение за мърсисайдци през сезона. В Англия те имат 5 победи в 5 кръга, всяка с поне 3 вкарани гола.

Това е първият случай от 1994 г. насам, в който европейския шампион започва защитата на титлата си със загуба. През миналия сезон обаче Ливърпул падна и в трите си гостувания в груповата фаза на турнира. Едното от тях пак бе в Неапол. Тимът на Юрген Клоп обаче успя да продължи напред след три победи на „Анфийлд“. Поражението обаче е шесто за тима в 8 визити в Европа.

Андрю Робъртсън фаулира Хосе Кайехон в наказателното поле, когато мача беше навлязъл в заключителните си минути. Наполи получи право да изпълни дузпа и Дрийс Мертенс я превърна в гол в 82-та минута.

До края Ливърпул се опита да атакува, но в допълнителното време получи втори гол. Върджил ван Дайк подаде неточно към Робертсън, Фернандо Йоренте открадна топката и се разписа за 2:0.

Наполи - Ливърпул, Йоренте

Адриан спаси три чисти положения за Наполи

Червените обаче можеше да изостават в резултата много по-рано. Адриан, който замества контузения Алисон, спаси три отлични положения за домакините. Той на два пъти спря сънародника си Фабио Руис. Освен това извади страховит шут от воле на Мертенс веднага след паузата.

През миналия сезон червените паднаха с 0:1 и нямаха точен удар към вратата на Наполи. Сега обаче те имаха своите шансове. Салах имаха шанс при резултат 0:0, но шутът му бе спасен от Алекс Мерет, По-късно вратарят извади и удар с боц на Садио Мане. С отлични изяви се отчете и защитник номер едно в Серия А Калиду Кулибали. Той имаше ключови действия в защита и спечели много топки един на един срещи Фирмино и Салах.