Наполи - Аталанта

Наполи отнесе Аталанта с 4:1 – ВИДЕО

Наполи продължи с отличното си представяне от началото на сезона в Серия А. Южняците победиха Аталанта с 4:1 в първия мач от четвъртия кръг на шампионата.

На стадион „Сан Паоло“ в Неапол домакините нанесоха своя удар само в рамките на седем минути между 23-та и 30-ата. Тогава Ървинг Лосано вкара два гола, а Матео Политано добави още един. Две минути преди почивката тимът на Дженаро Гатузо реализира и четвърти гол. Той беше дело на рекордния трансфер Виктор Осимхен.

Аталанта, тимът с най-резултатната атака до момента – 13 попадения в три срещи, все пак стигна до гол след почивката. Сам Ламерс се разписа в 69-ата минута.

По този начин Наполи се изкачи на трето място в класирането с 8 точки. Тимът има три победи, но и служебна загуба от Ювентус. Южняците обжалват, но заради нея им беше отнета една точка. Аталанта заема втора позиция в подреждането с девет точки.