Милан - Наполи

Наполи отказа Милан от титлата – ВИДЕО

Наполи взе много ценен успех в битката за място в Топ 4, след като надви Милан с 1:0. Така южняците имат 50 точки, две по-малко от четвъртия Аталанта и шест по-малко от Милан, който е втори. Освен това Наполи е играл и мач по-малко – срещу третия Ювентус. Поражението остави росонерите на 9 точки от градския съперник и лидер Интер.

Милан не игра особено добре и рядко създаваше чисти положения. Зиелински имаше два шанса да открие за гостите, но ги пропусна. Все пак в началото на второто полувреме Матео Политано вкара за 0:1. Той се разписа в 49-ата минута след пас на Зиелински. После Фабиан имаше шанс да вкара за 0:2, но Донарума спаси.

До края мизерията на Милан доби нови измерения с директен червен картон на Ребич. Той беше изгонен за протест в добавеното време. Така Дженаро Гатузо си тръгна с трите точки от бившия си клуб.