Наполи - Лацио

Наполи спря Лацио за Топ 4 след 5:2 – ВИДЕО

Наполи постигна убедителен домакински успех над Лацио с 5:2 в 32-ия кръг на Серия А. Така южняците дръпнаха пред орлите в битката за Топ 4. Наполи има 63 точки и изостава на две Аталанта и Ювентус, които са трети и четвърти. Лацио е шести с 58 точки.

На стадион „Диего Армандо Марадона“ домакините откриха чрез Лоренцо Инсинье в 7-та минута от дузпа. Само пет по-късно Матео Политано покачи на 2:0. Головете във вратата на орлите продължиха и след почивката. Отново Инсинье с много красиво попадение и Дрес Мертенс покачиха на 4:0. За Мертенс това беше гол номер 102 за тима в Серия А.

Чиро Имобиле и Сергей Милинкович-Савич набързо вкахара два гола, за да върнат надеждите на Лацио. Десет минути преди края обаче Виктор Осимен сложи точка на спора.

По-рано вчера Рома и Аталанта поделиха точките след 1:1 на „Олимпико“. Това слага край на надеждите на Рома за Топ 4. Вълците са с 55 точки, а до края остават шест кръга.