Аталанта - Наполи
Снимка: twitter.com/en_sscnapoli

Наполи отказа Аталанта от Топ 4 – ВИДЕО

Наполи спечели убедително визитата си на Аталанта с 3:1. Така южняците се върнаха на върха в Серия А с равен брой точки с Милан. И двата тима имат по 66 точки, но Милан е с мач по-малко. Росонерите приемат в понеделник Болоня. Аталанта пък падна до шеста позиция. Бергамасите имат 51 точки, една по-малко от петия Лацио. Четвъртият Ювентус е с 59 точки. Поражението е първо за Аталанта след серия от четири успешни мача.

Наполи откри още в 14-ата минута, когато Лоренцо Инсинье вкара от дузпа. Това беше първи гол, допуснат от нерадзурите от 10 март насам. Гостите играха прибрано и много разумно и чакаха своя шанс. И го дочакаха в 37-ата минута Политано, когато вкара за 0:2.

Аталанта върна един гол в 58-ата минута чрез Де Рон. Домакините натиснаха, но допуснаха трети гол десет минути преди края. Тогава реализира Елмас. Любопитно е, че и трите попадения за южняците паднаха след атаки по крилата.