Наполи спечели, Оспина припадна – ВИДЕО

Наполи спечели с 4:2 срещу Удинезе, за да съкрати аванса на Ювентус на върха на класирането. Той е вече „само“ 15 точки, след като Юве падна по-рано днес. Двубоят  обаче ще се запомни и с припадането на вратаря Давид Оспина. Колумбиецът, който е под наем от Арсенал, се сблъска с Инасио Пусето в началото на мача. Малко преди почивката той падна на терена, а после бе изнесен на носилка.

Удинезе – от 0:2 до 2:2 за шест минути

Иначе домакините поведоха чрез Амин Юнес. Той се разписа в първия си мач като титуляр за тима на Карло Анчелоти. Юнес откри в 17-ата минута. Девет по-късно Кайехон вкара за 2:0. Удинезе обаче много бързо отвърна на удара. Лазаня вкара за 2:1 минута по-късно. В 36-ата вече бе 2:2 – този път вкара Фофана.

Наполи бележи още два пъти след почивката

Южняците обаче бяха безмилостни към борещия се за оцеляване Удинезе. Милик вкара за 3:2 в 57-а минута. Това бе 15-и гол за поляка през сезона. А двадесет минути преди края Мертенс вкара красиво попадение за крайното 4:2.