Наполи - Торино
Снимка: twitter.com/en_sscnapoli

Наполи взе осма поредна победа

Наполи взе осма поредна победа от началото на сезона в Серия А – 1:0 над Торино. Южняците продължават да са единственият отбор от големите първенства в Европа без изпусната точка. Логично тимът на Лучано Спалети отново излезе на първото място в Италия, измествайки Милан. Освен това с осмата поредна победа беше изравнен клубният рекорд, поставен с Маурицио Сари начело.

Наполи можеше да поведе в 26-ата минута. Тогава реферът Лука Саки отсъди дузпа, но Ваня Милинкович-Савич спаси удара на Лоренцо Инсинье.

Южняците все пак пратиха топката във вратата в 57-ата минута чрез Джовани ди Лоренцо. ВАР обаче отмени попадението заради засада. Малко по-късно Ървинг Лосано удари гредата на Торино. Така се стигна до 81-ата минута, когато домакините най-накрая поведоха. Елмас намери Осимен, той се завъртя и стреля, за да преодолее Милинкович-Савич.

Наполи отбеляза мача и със специален екип, направен за Хелоуин. Той е в ограничени бройки – от него ще бъдат направени само 1926 екземпляра.