Наполи - Удинезе
Снимка: twitter.com/en_sscnapoli

Наполи обърна Удинезе с 2:1 и излезе първи

Наполи победи Удинезе с 2:1 и поне временно излезе първи в Серия А. Тимът има 63 точки, колкото и Милан, който е с мач по-малко. Интер има 59 точки и два мача по-малко.

Удинезе откри в средата на първото полувреме чрез Жерар Деулофеу. Той вкара, след като беше оставен непокрит при корнер.

Наполи обаче обърна мача в своя полза след почивката с два гола на Виктор Озимен. Нигериецът изравни в 52-ата минута, а в 63-ата направи 2:1. Тимът на Лучано Спалети игра много по-добре през второто полувреме – с повече скорост и агресия. За това помогна и смяната на Фабиан Руис с Дреес Мертенс. Както и червеният картон на Пабло Мари от Удинезе.

Героят Озимен обаче си изкара жълт картон. Това означава, че той ще е наказан за визитата на петия Аталанта в следващия кръг. Визитата в Бергамо ще пропусне и Рахмани, който също ще е наказан.

Южняците играха в червено, като това е 13-ят им екип този сезон.