Наполи обърна Милан с 3:2, Юве би Лацио – ВИДЕО

Наполи направи зрелищен обрат срещу Милан и показа, че и този сезон ще е най-сериозният преследвач на Ювентус. Южняците наваксаха два гола пасив срещу любимия отбор на треньора си Карло Анчелоти. Така росонерите записаха осми пореден мач без победа срещу този съперник. Наполи пък взе втори успех след обрат – в първия кръг тимът се справи с Лацио с 2:1.

Наполи - Милан
Гонсало Игуаин се измъква от бившите си съотборници в Наполи
Супер ефикасен Милан

Милан предимно се бранеше, но поведе с 2:0 чрез Джакомо Бонавентира и Давиде Калабрия. Гостите стигнаха до гол аванс с първата си атака. Сусо центрира към Борини, който свали към Бонавентира и той се разписа отблизо. Второто полувреме започна с ново попадение за росонерите. Втори точен удар, втори гол. Той бе дело на Калабрия в 49-а минута, а асистенцията бе на Сусо.

Гатузо - Анчелоти
Учителят и ученикът: Карло Анчелоти и Дженаро Гатузо
Зиелински вдъхновява обрата на Наполи

Само четири минути по-късно обаче Пьотр Зиелински вдъхнови Наполи за обрат. Той се разписа с удар по земя за 1:2 и даде надежда на южняците. Домакините натиснаха сериозно, като Зиелински и Инсинье имаха възможности да изравнят, но Донарума спаси. В 67-ата минута обаче полския национал логично възстанови паритета, като се възползва от грешка на съперниковата отбрана.

Наполи продължи да напада и Дреес Мертенс в 80-а минута завърши обрата с удар отблизо.

Юве спечели срещу Лацио, Роналдо пак не вкара

По-рано през деня Ювентус победи Лацио с 2:0. Това бе втора победа за тима след драматичното 3:2 над Киево на старта. Кристиано Роналдо записа домакински дебют за бианконерите, но пак не успя да се разпише. Точни за шампионите бяха Миралем Пянич (30) и Марио Манджукич (75). Сами Кедира пък уцели греда.

Юве - Лацио
Манджукич празнува, Роналдо гледа

Португалецът все пак записа асистенция за втория гол. Макар че тя бе неволна – той опита удар, но не уцели добре топката и я заложи за Манджукич на голлинията. През първото полувреме Роналдо докосна топката в наказателното поле на Лацио само веднъж.