Наполи обърна Лацио в дебюта на Анчелоти – ВИДЕО

Наполи започна успешно новия сезон, след като победи Лацио с 2:1 в Рим в първия кръг.

Лацио - Наполи
Имобиле бележи за 1:0

Двубоят на Стадио Олимпико бе официален дебют за новия треньор на неаполитанци Карло Анчелоти. Той се завърна в Серия А след девет годишно отсъствие. Срещата обаче започна зле за южняците – Чиро Имобиле откри резултата в 25-та минута. Голмайсторът на орлите вкара много красиво попадение, което може да претендира за гол на месеца. Той овладя 50 метров пас на Ачерби, с пета се измъкна между Кулибали, Албиол и Марио Руи и реализира спокойно в ъгъла на вратата.

Милик току що е изравнил
Милик и Инсинье бележат за Наполи

Вицешампионите натиснаха сериозно. Зиелински удари гредата, гол на Аркадиуш Милик бе отменен заради нарушение, после Стракоша спаси шут на Милик. Полякът обаче изравни в края на първата част след асистенция на Инсинье. След паузата Лоренцо Инсинье довърши обрата – 1:2. До края домакините натиснаха и Ачерби удари греда в края, но не успяха да изравнят и Наполи спечели.

Сергей Милинкович-Савич се бори за топката с Раул Албиол
Сложни следващи мачове

Във втория кръг и за двата тима предстоят нови тежки изпитания. В събота от 19:00 часа Лацио гостува на шампиона Ювентус, а в 21:30 Наполи приема Милан.