Наполи и Милан се измъчиха, но спечелиха – ВИДЕО

Наполи и Милан завършиха годината с измъчени успехи. Южняците измъкнаха трите точки срещу Болоня след 3:2, докато росонерите изстрадаха 2:1 над СПАЛ. Така Наполи ще зимува втори в Серия А, на девет точки зад Ювентус. Милан е пети с 31 точки, една по-малко от четвъртия Лацио.

Мертенс бележи в края за успеха на Наполи

Срещата в Неапол се разви добре за домакините. Аркадиуш Милик вкара още в 15-а минута за 1:0. Полякът след това имаше още две положения, но първо сънародникът му Скорубски спаси, а после уцели гредата. Болоня изравни в 37-а минута чрез Сантандер, който вкара след статично положение.

В началото на втората част Милик отново се разписа – 2:1. Това бе 12-и гол за него през сезона и шести през декември. Нападателят имаше и шанс за хеттрик, но не успя да преодолее Скорубски. И десет минути преди края Болоня пак изравни. И отново след статично положение, като този път се разписа Данило. Тимът на Карло Анчелоти обаче стигна до трети гол в 88-а минута. Дреес Мертенс стреля от границата на наказателното поле и изненада Скорубски. Това бе девети гол за него през сезона. И първи от хеттрика срещу Емполи в началото на ноември.

Игуаин донесе победата на Милан

В Милано СПАЛ започна много силно и заслужено поведе. Сионек изведе Петаня и той се разписа за 0:1 в 13-а минута. Радостта на гостите обаче бе кратка. Само три минути по-късно Кастийехо изравни. До края на първата част тимът на Дженаро Гатузо натисна. Кеси, Кастийехо и Игуан имаха шансове, но ги пропуснаха.

След час игра обаче росонерите все пак поведоха. Чалханоглу прати топката в наказателното поле, а Игуаин я засече за 2:1. Това бе първи негов гол от два месеца и седми през сезона.