Наполи спря Куалярела за исторически рекорд – ВИДЕО

Наполи победи Сампдория с 3:0 и попречи на Фабио Куалярела да влезе в историята на Серия А. Нападателят на генуезците се бе разписал в 11 поредни мача, като изравни рекорда на Габриел Батистута. Той обаче не успя да стане първия, вкарал гол в 12 поредни срещи.

Куалярела имаше една възможност през първото полувреме, но бе спрян с шпагат от Калиду Кулибали. След почивката Алан блокира шут на нападателя, а после той бе спрян и от вратаря Алекс Мерет.

Наполи - Сампдория
Куалярела не успя да подобри рекорда на Батистута
Два бързи гола за Наполи

Домакините вкараха два бързи гола в средата на първото полувреме, за да поведат с 2:0. Първо се разписа Милик, а после – Инсинье. Милик се възползва от отличен пас на Кайехон, като това бе осми гол за него в осем мача. Испанецът асистира и за второто попадение. Инсинье се разписа за първи път от втори ноември насам.

В края Симоне Верди добави трето попадение от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Андерсен в наказателното поле. Верди вкара гол след пауза от четири месеца.