Емполи - Наполи
Снимка: twitter.com/en_sscnapoli

Наполи изнесе нова лекция и дръпна с 18 точки

Наполи направи поредна крачка към титлата в Италия след успех с 2:0 като гост на Емполи. Това беше първи мач от 24-ия кръг в Серия А. Така южняците записаха осма поредна победа в елита и дръпнаха на втория Интер с 18 точки. Нерадзурите имат и мач по-малко – визита на Болоня утре.

Тимът на Лучано Спалети изкова успеха в Емполи още до почивката. Първо албанецът Ардиан Исмаили си вкара автогол, после дежурният голмайстор Виктор Осимен направи 0:2 в 28-а минута. Той се разписа в осми пореден двубой.

През втората част мачът се доиграваше, а южняците завършиха срещата с 10 души след червен картон на Марио Руи в 77-а минута. Марио Руи всъщност беше единствената промяна в тима на Спалети в сравение с 11-те, които започнаха срещу Айнтрахт. Той беше изгонен, защото ритна Капуто.

Дори и с човек повече обаче Емполи не успя да отправи точен удар във вратата на гостите. Вместо това Симеоне и Гаетано пропуснаха да направят 0:3 в полза на Наполи. Мерет пък записа пета поредна суха мрежа.