Наполи - Кротоне

Наполи и Лацио с драматични победи, Рома се издъни

Наполи и Лацио стигнаха до трудни, но ценни домакински победи в Серия А. Южняците спечелиха над Кротоне с 4:3. орлите надвиха Специя с 2:1. Рома обаче се издъни и направи само 2:2 срещу Сасуоло.

Наполи поведе на бърза ръка с два гола след попаденията на Лоренцо Инсинье и Виктор Осимен. Сими обаче върна един гол за новака, преди Дрис Мертенс да направи 3:1. След паузата обаче Кротоне стигна до равенството с голове на Сими и Жуниор Месиас. Джовани Ди Лоренцо обаче се разписа за 4:3.

С трите точки съставът събра 56 и продължава да е четвърти в таблицата. Наполи е на две точки зад третия Аталанта и е с мач по-малко. Кротоне остава на последното място с 15 пункта.

Лацио и Специя си вкараха три гола след почивката. Мануел Ладзари откри в 56-та минута за орлите, но Даниеле Верде изравни за гостите. В края на редовното време Фелипе Кайседо вкара от дузпа, отсъдена за игра. Андрей Гълъбинов остана на резервната скамейка на Специя. В добавеното време се стигна и до меле между двата отбора, при което Ладзари получи червен картон. После Лацио получи още един червен картон – за Хоакин Кореа.

Тимът на Симоне Индзаги има 52 точки и е на шеста позиция. Специя е 16-и с 29 точки, на седем от зоната на изпадащите. Рома е седми с 51 точки.