Наполи - Барселона

Наполи и Барселона направиха 1:1

Наполи и Барселона направиха 1:1 в първи осминафинал в Шампионската лига. Италианците поведоха, Барса изравни и завърши с човек по-малко. Артуро Видал си изкара глупав червен картон в края. Освен него реваншът ще пропусне и Бускетс, също поради наказание.

На стадион „Сан Паоло“ Наполи поведе с гол на Дреес Мертенс. Той се разписа с чудесен изстрел от границата на наказателното поле и даде преднина на домакините в 30-ата минута. Това бе неговият гол номер 121 за клуба. Така той се изравни с Марек Хамшик на върха на вечната ранглиста на южняците. Зад тях със 115 попадения е Диего Марадона.

Антоан Гризман възстанови равенството в 57-ата минута. Това бе 14-ият му гол за Барса във всички турнири след трансфера от Атлетико Мадрид.

В края на мача червен картон получи Артуро Видал от тима на гостите. Той първо фаулира грубо Марко Руи, а после се сблъска с него. И получи два жълти картона за секунди. В добавеното време пък Пике стъпи накриво и бе сменен принудително. Това означава, че той може да пропусне Ел Класико в неделя.