Фиорентина - Наполи

Наполи е трети след успех във Флоренция – ВИДЕО

Наполи записа много ценна победа срещу Фиорентина в двубой от предпоследния 37-и кръг на Серия А. На стадион „Артемио Франки“ във Флоренция неаполитанците се наложиха с 2:0. Така сините се изкачиха на трето място в класирането със 76 точки. Ювентус и Милан имат по 75, като Милан е и с мач по-малко. В последния кръг Наполи посреща Верона, Ювентус гостува на Болоня, а Милан играе навън с втория Аталанта.

Лоренцо Инсинье удари греда преди почивката, а в 56-ата минута получи шанс да изпълни дузпи. Тя беше спасена, но Инсинье не сбърка при добавката и откри резултата. После капитанът уцели още една греда. Пьотр Зиелински обаче затвърди победата на гостите в 67-ата минута – 0:2. Попадение беше записано като автогол на Лоренцо Венути, в чието тяло се отклони топката след изстрела на Зиелински.