Наполи - Интер

Наполи е на финал, Мертенс – в историята

Наполи достигна до финала за Купата на Италия след 1:1 с Интер 1:1. Южняците бяха спечелили първия мач на „Сан Сиро“ преди четири месеца с 1:0. Техен съперник в спора за трофея ще е Ювентус. Двубоят е на 17 юни в Рим.

Нерадзурите поведоха още във втората минута. Тогава Кристиан Ериксен се разписа директно от ъглов удар. Вина за попадението носеше и вратарят Давид Оспина, който не прецени добре летежа на топката. Оспина обаче се реваншира, като спаси четири чисти положения след това.

Вратарят освен това сложи началото на контраатаката за изравнителния гол. Той изведе Лоренцо Инсинье, който пък пусна към Дреес Мертенс за 1:1.

Мертенс влезе в историята на Наполи

Това бе 122-о попадение за белгиеца с екипа на Наполи във всички турнири. Така той стана и едноличен голмайстор за всички времена в историята на клуба. Мертенс има един гол повече от Марек Хамшик и седем повече от Диего Марадона. Белгиецът е в клуба от 2013-а година, когато бе привлечен от ПСВ Айндховен.

След почивката Инсинье имаше шанс да вкара за 2:1, но стреля в аут. В края пък Оспина направи отлично двойно спасяване. Той първо изби шут на Ериксен, а после и на резервата Виктор Моузес.