Кристиан Коулман, атлет

Наказват най-бързия атлет заради допинг тестове

Най-бързият атлет в света тази година – Кристиан Коулман – е разследван заради три пропуснати допинг теста. Ако бъде признат за виновен, той ще бъде наказан автоматично за една година. Това означава, че той ще пропусне световното първенство в Катар и Олимпийските игри в Токио. Според информацията на БиБиСи той обжалва поне един от случаите, в които системата за засичане на това къде се намира, не е сработила.

Коулман спечели 100-те метра на първенството на САЩ преди месец с време от 9.99 секунди. Той постави и най-бързото време тази година – 9.81 секунди. Това се случи на турнира от Диамантената лига в Станфорд през юни.

23-годишният атлет спечели сребърен медал на световното първенство в Лондон през 2017-а. Тогава той остана зад сънародника си Джъстин Гатлин. Коулман го направи с време 9.79, като то му отреди седмо място в историята.

Той постави и нов световен рекорд на 60 метра. Това стана на световното първенство в зала през 2018-а в Бирмингам.