Надал, Карлос Алкарас

Надал взе убедителна победа на старта в Мадрид

Световният номер 2 Рафаел Надал се класира с лекота за третия кръг на Мастърса в Мадрид. Той разби младия си сънародник Карлос Алкарас с 6-1, 6-2 в първия си мач.

Алкарас имаше възможността да се изправи срещу своя идол навръх 18-ия си рожден ден, след като в първия кръг записа първата си победа на ниво Мастърс и подобри рекорда на Надал от 2004-а година за най-млад играч, спечелил мач на турнира в Мадрид. Тийнейджърът обаче нямаше сили да се противопостави на именития си съперник. Той стигна само до три гейма в целия мач, изгледан на живо от легендите на Реал Мадрид Раул и Икер Касияс.

Раул, Касияс

Рафа изгуби само 13 точки на собствен сервис и проби съперника си пет пъти. Той стигна до победата след час и 17 минути игра. На осминафиналите носителят на 20 титли от Големия шлем ще се изправи срещу квалификанта Алексей Попирин. Австралиецът надви италианеца Яник Синер със 7-6(5), 6-2.

Победи днес постигнаха още Даниил Медведев, Александър Зверев, Аслан Карацев, Кристиан Гарин и Дан Еванс.