Надал триумфира за 12 път на Ролан Гарос

Рафаел Надал

Рафаел Надал спечели за пореден, рекорден 12-и пъти Ролан Гарос. Испанецът победи на финала Доминик Тийм с 6-3, 5-7, 6-1, 6-1.

Двубоят бе повторение на миналогодишният сблъсък за титлата, спечелен пак от Рафа. Сега Тийм оказа много по-сериозна съпротива, но пак преклони глава. Австриецът дори успя да вземе втория сет, след като проби Матадора. Това обаче само ядоса Надал, който вдигна нивото на играта си и взе третия сет за едва 24 минути.

Четвъртият започна с точка за пробив в полза на Тийм. Рафа обаче взе сервис гейма си и бе безапелационен до края. Испанецът пропусна първия си мач пойнт, но бе безгрешен във втория.

Така той продължи да пише история в Париж. Тийм пък ще трябва да почака още за първия си трофей от Големия шлем.