Рафаел Надал

Надал стигна четвъртфиналите след 3:1 над Монфис

Бившият №1 в света Рафаел Надал (Исп) се класира за четвъртфиналите на Australian Open. Испанецът победи в последния мач за деня в Мелбърн Гаел Монфис (Фр) с 6:3, 6:3, 4:6, 6:3.

Рафа безпроблемно поведе с 2:0, след като съперникът му не успя да намери противодействие. Надал се виждаше краен победител в три сета, но най-неочаквано беше пробит в третата част, което позволи на Монфис да намали изоставането си.

monfils

В началото на четвъртия сет французинът отново съумя да спечели подаването на Матадора. Надал обаче не се предаде и изравни за 4:4. При 4-5 Гаел сервираше за оставане в мача. Спаси един мачбол, но после опонентът му стигна до втори, а тогава световният №6 прати бекхенд у аут, с което подари крайния успех на Надал.

Следва мач с Раонич

nadal1

За място на полуфиналите бившият №1 в света ще се изправи срещу Милош Раонич (Кан), който по-рано се справи с Роберто Баутиста с 3:1 сета.