Рафаел Надал

Надал срещу Циципас на финал в Барселона

Рафаел Надал ще играе срещу Стефанос Циципас на финала на турнира в Барселона. Двамата се срещнаха в спор за трофея през 2018-а. Тогава спечели испанеца, който всъщност няма загубен финал в турнира.

Днес Надал се справи убедително с Пабло Кареньо Буста след 6-3, 6-2 за час и половина игра. Той реализира общо четири пробива в двата сета, като загуби подаването си само веднъж. В спор за рекордна 12-а титла от надпреварата Надал ще се изправи срещу намиращия се в страхотна форма Стефанос Циципас.

Гъркът, който миналата седмица триумфира в Монте Карло, надви Яник Синер в два сета. Циципас спечели след 6-3, 6-3 за час и 25 минути.

Вторият в схемата направи един пробив в първия сет и два във втория, за да стигне до комфортната победа. Това е втори финал за него на червено в разстояние на седмица.

Циципас и Надал играха за последно на четвъртфинал на Аустрелиън Оупън. Тогава испанецът поведе с 2-0 сета, но загуби с 2:3. „Стефанос играе супер. Преди седмица спечели без загубен сет в Монте Карло, сега пак бие с лекота. Той настина играе невероятно“, коментира Рафа. Той има 96 мача в Барселона, от които е загубил само четири.