Рафаел Надал
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Надал си подари победа за ЧРД – ВИДЕО

Рафаел Надал спечели лесно срещу Ришар Гаске и се класира за третия кръг на Ролан Гарос. Испанецът го направи в последния мач вчера, навръх 35-я си рожден си ден. Той победи след 6:0, 7:5, 6:2 за малко повече от два часа.

Надал постигна 17-а победа над Гаске в също толкова срещи. Любопитно е, че двамата играят за първи път в младежки турнир, когато са на по 12 години.

Това беше и девети пореден мач в Париж, в който той не е загубил сет. Рафа започна много силно и даде на Гаске само 9 точки в първия сет. После той поведе с 5-2 във втория и изпусна сетбол. Това вдъхнови французина, който заигра много по-агресивно и изравни за 5-5. Шампионът обаче го проби и взе и втория сет. В третия двамата бяха равностойни, но испанецът проби в шестия и в последния гейм.

„Играх невероятно в първия сет. Нямах грешна топка и тя винаги отиваше там, където исках. Вторият сет беше по-различен – загубих контрол. Но си го върнах в третия сет. Важно е, че спечелих бързо, важно е, че играя добре“, каза Рафа.

Надал, който преследва 14-а титла в Париж, ще се изправи в следващия кръг срещу Камерън Нори. Нори е последният британец в схемата на сингъл в Париж.