Григор Димитров
сн. БГНЕС

Надал разби Димитров за по-малко от час в Монте Карло – СНИМКИ

Григор Димитров приключи с участието си на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло, след като записа тежка загуба от световния номер 3 Рафаел Надал с 1-6, 1-6 в мач от осминафиналите на надпреварата.

сн. БГНЕС

Българският тенисист записа две чисти победи в първите си два мача в Княжеството, но днес не успя да се противопостави по никакъв начин на Краля на клея и успя да запише едва два гейма, преди да регистрира поражение за по-малко от един час игра. Надал започна изключително концентрирано двубоя и се възползва от шансовете си, за да натрупа бързо преднина от 5-0, преди Григор да успее да запише гейм в актива си. Последва нова серия от пет поредни гейма за испанеца, с което той затвори първия сет и поведе с 4-0 във втория, а скоро след това 11-кратният шампион в турнира затвори мача с още един пробив след само 55 минути, прекарани на корта.

сн. БГНЕС

По този начин Димитров записа 14-та загуба в 15 мача срещу Надал и ще получи 29 хиляди евро от наградния фонд на турнира, като почти сигурно ще запази 17-то място в световната ранглиста и през следващата седмица.

От своя страна Надал продължава да преследва титла номер 12 в Монте Карло, а на четвъртфиналите ще се изправи срещу своя сънародник Роберто Баутиста Агут или Андрей Рубльов от Русия.