Надал

Надал продължава в Рио без загубен сет

Рафаел Надал се класира на четвъртфинал на олимпийския турнир в Рио. Шампионът от Пекин се наложи над Жил Симон (Фр) със 7:6(5), 6:3 и продължава без загубен сет.

Французина започна с пробив, но Рафа го върна за 2:2, а после направи и още един за 4:2. Веднага след това французинът обаче постигна рибрейк. В крайна сметка се стигна до тайбрек. В него след много оспорвани разигравания се стигна до 5:5. Надал се концентрира и взе следващите две разигравания, а след това и сета.

Французинът се обезвери след загубения сет

Това обезвери французина. Рафа поведе с 4:0 във втората част. При 1:5 Симон сервираше за оставане в двубоя и го направи на 15. После Надал подаваше за място на четвъртфиналите. След маратонски разигравания се стигна до точка за пробив за французина, който успя да го постигне. Още в следващия гейм обаче Рафа стигна до мачбол и го реализира след топка в аут на съперника. Така той продължава да няма загуба на Олимпийски игри на единично.

Следващият съперник на Надал ще бъде определен в двубоя Томас Белучи – Давид Гофен.