Рафаел Надал, Уимбълдън Лопес

Надал прегази Села и без проблеми се класира за втория кръг на Уимбълдън

Световният номер 1 Рафаел Надал се класира за втория кръг на Уимбълдън, след като победи Дуди Села от Израел с 6-3, 6-3, 6-2 в откриващия си мач от шампионата.

Надал не изигра нито един мач на трева преди началото на третия за годината турнир от Големия шлем, но въпреки това показа добра форма днес.

На Централния корт в Ол Ингланд Клъб испанецът бе солиден на собствен сервис, като спечели 79 процента от точките на първи сервис и допусна само един пробив в целия двубой. Надал от своя страна взе пет пъти подаването на съперника си, за да затвори мача след час и 50 минути игра. Носителят на 17 титли от Големия шлем бе много агресивен и атакува цели 29 пъти мрежата, като показа впечатляваща активност и спечели 24 от тези точки (83 процента). Във втория кръг на надпреварата Надал ще се изправи срещу канадеца Васек Поспишил или Михаил Кукушкин от Казахстан.

По-рано днес испанският ветеран Фелисиано Лопес започна също с успех участието си на Уимбълдън, след като победи аржентинеца Федерико Делбонис с 6-3, 6-4, 6-2.

Още с излизането си на Корт 7 в Ол Ингланд Клъб 36-годишният Лопес подобри рекорда на световния номер 2 Роджър Федерер за най-много поредни участия на турнири от Големия шлем. Испанецът е част от основната схема на турнир от Големия шлем за 66-ти пореден път, с което еднолично стана номер 1 в историята. Лопес не е изпускал един от четирите големи турнира от Ролан Гарос 2002 насам.

На корта Лопес разчиташе на силния си сервис, като реализира 18 аса и спечели 93 процента от точките след първи сервис. Ветеранът допусна само един пробив в целия двубой, а от своя страна проби съперника си пет пъти, за да стигне до чист успех след час и 29 минути игра. Във втория кръг на турнира Лопес ще срещне петия поставен в схемата Хуан Мартин дел Потро, който победи германеца Петер Гойовчик с 6-3, 6-4, 6-3.

За втория кръг на Уимбълдън се класира и японецът Кей Нишикори.