Рафаел Надал
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Надал загуби сет, но се справи с Шварцман

Рафаел Надал се класира за рекорден 14-и път на полуфинал на Ролан Гарос. Испанецът срещна най-голямото си изпитание досега в турнира – Диего Шварцман, загуби сет, но победи след 6-3, 4-6, 6-4, 6-0. Рафа е спечелил 105 срещи от 107 срещи в Париж. Двубоят на корт „Филип Шатрие“ продължи два часа и 45 минути. Победата е 11-а за Надал в 12 срещи с Шварцман. Той чака съперника си в полуфиналите измежду Новак Джокович и Матео Беретини.

Шварцман показа високо ниво в първите три части и спря серията от поредни сетове на испанеца. Той беше спечелил 36 поредни сета, започвайки от миналогодишния Ролан Гарос. Рекордът в турнири от Големия шлем е 41 спечелени сета поред.

В първият сет Надал поведе с 4-2 и пробив, след което загуби подаването си, но още в следващия гейм проби отново. По-късно затвори и частта с 6-3. Шварцман започна ударно във втория сет, повеждайки с 3-0. Стигна се до 3-3, но двойна грешка в ключов момент даде инициативата обратно в Шварцман. Той проби още веднъж в десетия гейм и спечели сета с 6-4. Оттук до края Надал допусна само 10 непредизвикани грешки и спечели 32 от 38 точки на свой сервис.