Рафаел Надал
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Надал започна похода към 14-а титла от Ролан Гарос

Рафаел Надал стартира с бърза победа участието си на Ролан Гарос. Испанецът се цели в 14-а титла във френската столица. Той записа 101-ия си успех в турнира над Алексей Попирин от Австралия. В отделните части резултатът беше 6-3, 6-2, 7-6(3), а мачът продължи два часа и 25 минути.

Интрига имаше само в третия сет. Надал изоставаше в него с 2:5, но спаси два сетбола и стигна до тайбрек, който спечели със 7-3. Така той има вече 26 поредни спечелени сета на Ролан Гарос.

В следващия кръг испанецът ще срещне Ришар Гаске срещу когото няма загуба.

Щруф отстрани седмия поставен Андрей Рубльов

Денят поднесе и първа изненада в мъжката схема. Седмият поставен Андрей Рубльов отпадна след загуба в пет сета от Ян-Ленард Щруф. Именно Рубльов беше най-високо поставения пред Надал по пътя към четвъртфиналите.

Щруф, 42-и в света, взе първите два сета, но Рубльов изравни. После обаче германецът беше по-концентриран и хладнокръвен и записа първа победа над тенисист от Топ 10 по време на турнир от Големия шлем.