Рафаел Надал
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Надал оцеля в пет сета и ще играе срещу Джокович

Рафаел Надал спечели епичен петсетов мача срещу Феликс Оже-Алиасим. Така той стигна за 15-и път четвъртфинал на Ролан Гарос. Испанецът триумфира след 3-6, 6-3, 6-2, 3-6, 6-3. Срещата продължи 4 часа и 21 минути.

С победата Надал си осигури сблъсък с Новак Джокович. По-рано през деня сърбинът победи Диего Шварцман след 6-1, 6-3, 6-3. Това беше най-силния мач на Ноле в Париж тази година.

Те ще се срещнат за 59-и път и за първи миналогодишния полуфинал в Париж. Тогава Ноле спечели, а после взе и трофея. „Познаваме се толкова добре, играли сме толкова много мачове. За мен не е идеалната ситуация – да играя срещу него след пет сета. Но има време до вторник, ще се възстановя“, каза Надал.

Иначе едва за трети път в своята кариера той беше принуден да пет сета на Ролан Гарос. 13-кратният шампион беше затруднен допълнително и от факта, че треньор на Оже-Алиасим е неговият чичо Тони. Той беше дълги години треньор и на Рафа.

„Феликс се оказа много труден съперник, той свърши много добре всичко на корта. Той е млад, играе с много сила“, каза 35-годишният Надал.