Надал - Корда

Надал отнесе Корда, Синер изхвърли Зверев

12-кратният шампион Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос без проблем. Испанецът разби квалификанта Себастиан Корда с 6-1, 6-1, 6-2 в четвъртия кръг.

20-годишният Себастиан, син на Петер Корда – финалист на Ролан Гарос и шампион от Аустрелиън Оупън, бе една от приятните изненади от началото на турнира. Неговият идол е именно Надал. Рафа обаче не показа сантименти и изнесе урок на младия си съперник. Испанецът му даде едва четири гейма в целия двубой.

213-ят в света Корда започна обещаващо и имаше две точки за пробив в откриващия гейм. След тях обаче фаворитът намери ритъма си и стигна до успеха след час и 55 минути игра. Левичарят от Майорка реализира 15 печеливши удара срещу 20 непредизвикани грешки и стигна до общо осем пробива.

Синер елиминира Александър Зверев

Яник Синер е първият дебютант на Ролан Гарос, който достига до четвъртфиналите от 15 години насам. Преди него това направи именно Надал през 2005 година. Синер шестия поставен Александър Зверев с 6-3, 6-3, 4-6, 6-3 за три часа игра.

19-годишният италианец демонстрира много агресивен и прецизен тенис срещу именития си съперник. Синер бе по-активният тенисист през целия двубой, като постоянно търсеше атаката и печелившите удари, което затрудни максимално финалиста от US Open.

Италианецът реализира пет пробива и завърши срещата с 39 печеливши удара срещу 56 непредизвикани грешки. Той показа и добра успеваемост на мрежата – 21/29.