Рафаел Надал

Надал отнесе Кареньо Буста в завръщането си

Рафаел Надал се завърна по триумфален начин в първия си мач след седем месеца пауза. Испанецът достигна осминафиналите на Мастърса в Рим, след като отнесе Пабло Кареньо Буста. Рафа спечели  с 6-1, 6-1 за час и 14 минути игра.

Кралят на клея имаше затруднения срещу полуфиналиста от US Open само в началото. Двамата изиграха равностойни първи четири гейма, но последният доведе до брейк в полза на Надал. Той поведе с 3-1 и след това даде само още един гейм на по-младия си сънародник. Рафал вкара около 50% първи сервис, но спечели съответно 79 и 80% от разиграните точки на първо и второ подаване. Той допусна една точка за пробив, но не позволи на Кареньо Буста да я реализира.

Световният номер 2 отказа участие на US Open заради опасения, свързани с коронавируса. Турнирът в Рим е подгряващ за него за Ролан Гарос. Надал обаче преследва и юбилейна десета титла от надпреварата в Рим. В спор за място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу победителя от двубоя между Милош Раонич и Душан Лайович.