Рафаел Надал

Надал обърна Кареньо Буста в Париж

Световният номер 2 Рафаел Надал продължи успешно преследването на първа титла от Мастърса в Париж. Той победи Пабло Кареньо Буста с 4-6, 7-5, 6-1 в четвъртфиналите на турнира.

Надал, който опитва да изравни рекорда на Новак Джокович от 36 титли от Мастърс сериите, не започна добре срещата – съперникът му диктуваше събитията на корта през първия сет и го спечели с 6-4. Левичарят от Майорка вдигна нивото си през втората част и успя да я спечели със 7-5. В третия сет Рафа доминираше тотално и даде само един гейм на съперника си. Той затвори мача след два часа и 13 минути игра.

По този начин Надал се класира за полуфиналите, където ще се изправи Александър Зверев. Четвъртият в схемата победил швейцареца Стан Вавринка с 6-3, 7-6(1). „Трябва да призная, че Пабло игра много добре и много агресивно. Имах нужда да съм по-добър на ретур. Сервисът ми работи добре и останалата част от играта ми се подобрява. Но трябва да съм по-добър на ретур, ако искам да имам шанс“, коментира Надал.

В долната половина на схемата в Париж се срещат Даниил Медведев и Милош Раонич.

Шварцман си осигури място на финалите на АТР

С това поражение Пабло Кареньо Буста загуби шансове да се бори за място на финалите на АТП. Това означава, че последното място в Лондон е за аржентинеца Диего Шварцман. Другите участници във Финалите са Новак Джокович, Надал, Доминик Тийм, Стефанос Циципас, Данийл Медведев, Александър Зверев и Андрей Рубльов.