Рафаел Надал

Надал обърна Чилич за място на полуфиналите в Торонто

Рафаел Надал се класира за полуфиналите на Мастърса в Торонто. Световният номер едно се справи с хърватина Марин Чилич с 2-6, 6-4, 6-4 на четвъртфиналите.

Финалистът от Аустрелиън Оупън започна много агресивно срещата и проби два пъти Надал. Испанецът постепенно намери ритъма си и във втория сет успя да пробие при 5-4, за да изравни резултата. В него сценарият се повтори и левичарят от Майорка взе подаването на съперника си при 5-4, затваряйки мача след два часа и 19 минути игра. Така Рафа продължава битката си за четвърта титла от Роджърс Къп. За място на финала той ще спори с Карен Хачанов. Руснакът победи Робин Хаасе с 6-3, 6-1 и продължава да е без изгубен сет.

Стефанос Циципас

В другия полуфинал: Андерсън и Циципас

В другия полуфинал един срещу друг се изправят Кевин Андерсън и Стефанос Циципас. Андерсън победи Григор Димитров с 6-2, 6-2 вчера. Младият грък пък спаси два мачбола, преди да отстрани шампиона от миналата година Александър Зверев с 3-6, 7-6(11), 6-4.

Надал вече е сигурен за финалите на тура в Лондон

С участието си на полуфинал в Торонто, Рафаел Надал се превърна в първия тенисист, класирал се за Финалите на световния тур в Лондон. Това му се случва за 14-а поредна година. Той обаче не е печелил нито веднъж надпреварата на осемте най-добри тенисисти през сезона.

За момента сигурни за Лондон изглеждат още Александър Зверев и Роджър Федерер, а Хуан Мартин дел Потро, Новак Джокович, Марин Чилич, Доминик Тийм и Кевин Андерсън също заемат добри позиции.

Шампионът Григор Димитров ще се изкачи до 13-та позиция за надпреварата след достигането на четвъртфиналите в Торонто. Но за момента е на цели 1400 точки от последното място, даващо право на участие.