Рафаел Надал
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Надал не остави шанс на Джокович в Париж

Рафаел Надал стигна до полуфинал на Ролан Гарос след епична победа над Новак Джокович. Маратонският мач продължи 4 часа и 12 минути. Испанецът спечели след 6-2, 4-6, 6-2, 7-6(4).

13-кратният шампион беше по-добър през целия мач и върна назад годините, за да покаже тенис като в най-силните си моменти. Негов съперник на полуфинала ще бъде Александър Зверев. Той се справи с Карлос Алкарас в четвърфинала.

Надал започна много силно и поведе с 3-0, след като уверено затвори първия сет. Във втория той също направи два бързи пробива за 3-0, но после Джокович се върна в мача. Сърбинът спечели шест от следващите седем гейма и изравни резултата. И то след 88 минути здрава битка.

В третата част Рафа отново набързо натрупа аванс и този път не сбърка, за да поведе с 2-1 сета. А шампионът от 2021 г. изглеждаше далеч от истината.

В четвъртия сет Джокович започна много силно и поведе с 5-2. После обаче той загуби и сили, и концентрация и позволи обрат до 5-5. Стигна се до тайбрек, където Надал доминираше тотално и стигна до пет мачбола при 6:1 точки. Първите два бяха на сервис на Джокович и той ги спаси. После Ноле направи отличен ретур, за да спаси още един мачбол. В следващото разиграване след 19 удара топката докосна мрежата и Рафа триумфира.