Рафаел Надал

Надал, Медеведев и Циципас са на четвъртфинал в Мелбърн

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън, след като надви Фабио Фонини в три сета. Той взе отделните части с 6-3, 6-4, 6-2 за два часа и 20 минути.

Испанецът поведе с ранен пробив в откриващия сет, но италианският му съперник се върна при 2-3. Нов брейк за Рфа обаче му върна контрола в частта и след 6-3 той дръпна в резултата. Във втория сет Фонини имаше предимство след реализиран пробив за 4-2, но допусна четири безответни гейма за съперника, което сложи и ефективен край на неговите съпротивителни сили в срещата. Надал направи два пробив в третата част и я взе лесно. Той ще играе за 13-и път в четвъртфиналната фаза на Откритото първенство на Австралия.

Това беше четвърти пореден чист успех в Мелбърн тази година за него. Испанецът завърши с 24 уинъра и 20 непредизвикани грешки.

Негов съперник на четвъртфинала ще бъде Стефанос Циципас. Той  се класира без игра, тъй като опонентът му Матео Беретини се оттегли с травма. Италианецът пострада в края на третия сет при успеха над Карен Хачанов от Русия. Той има разтежение в коремната област. Циципас и Надал играха на полуфиналите през 2019-а, когато испанецът спечели убедително в три сета. Той има шест победи в изиграните си седем срещи с гърка.

Руски рекорд в Мелбърн

Даниил Медведев и Андрей Рубльов постигнаха очаквани победи и ще се изправят в руски сблъсък на четвъртфиналите. Медведев надви в три сета американеца МакКензи Макдоналд – 6-4, 6-2, 6-3. Победата е 18-а поред за него. Рубльов поведе с два сета на Каспер Рууд, преди норвежецът да се оттегли поради травма.

Класирането им за последните осем написа нова глава в историята на Оупън ерата. На четвъртфиналите има трима руснаци – те и Аслан Карацев, съперник на Григор Димитров. Това се случва за първи път от 1968-а насам.