Рафаел Надал

Надал и Тийм продължават напред, Медведев отпадна

Световният номер 2 Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Мадрид за 15-ти път в кариерата си. Той победи австралиеца Алексей Попирин с 6-3, 6-3 в осминафиналите.

Попирин имаше три поредни възможности за пробив, за да поведе с 2-0 в началото, но не успя. След това постепенно Надал пое контрол и успя да пробие съперника си четири пъти от шест опита. Така той стигна до чист успех след 80 минути игра. Краля на клея чака на четвъртфинал шампиона от 2018-а Александър Зверев или Дан Еванс.

Напред продължава и номер три в схемата Доминик Тийм. Той победи друг австралиец – Алекс де Минор, със 7-6(7), 6-4. Австриецът спаси сетбол в тайбрека на първия сет, преди да стигне до победата след час и 51 минути. За Тийм предстои битка с Джон Иснър, който изненадващо отстрани намиращия се в отлична форма Андрей Рубльов. Американецът записа успех със 7-6(4), 3-6, 7-6(4).

Вторият поставен Даниил Медведев отпадна след загуба от чилиеца Кристиан Гарин с 4-6, 7-6(2), 1-6. За място на полуфиналите Гарин ще спори с Матео Беретини или Федерико Делбонис.

Победа днес постигна и Александър Бублик от Казахстан. Той надви руснака Аслан Карацев с 6-4, 6-3 и чака Каспер Руус или Стефанос Циципас в следващия кръг.

Барти стигна финала

При жените за финала на турнира се класира световната номер 1 Ашли Барти. Тя продължи отличната си серия с победа над участващата с уайлдкард Паула Бадоса с 6-4, 6-3. За австралийката това беше 16-ти пореден успех на клей. В спорт за титлата тя ще срещне Анастасия Павлюченкова или Арина Сабаленка.