Рафаел Надал

Надал е на финал, след като се справи с Шварцман

Рафаел Надал стигна до пореден финал на Ролан Гарос, след като победи Диего Шварцман. Испанецът надделя в три сета – 6-3, 6-3, 7-6(0). Така той все още няма загубен сет тази година в Париж. Финалът е в неделя, като Рафа ще опита да спечели 13-а титла. Ако го направи, той ще стане първият в историята с 13 трофея от един турнир. Мартина Навратилова има 12 от турнира в Чикаго. освен това Надал може да изравни Роджър Федерер с 20 трофея от Големия шлем.

Успехът на Надал обаче не дойде никак лесно. Шварцман даде всичко от себе си – само първият гейм продължи 14 минути – но просто нямаше класа, за да спре Краля на клея. Рафа успя да удържи подаването си, спасявайки две точки за пробив. Последва пробив за Надал, но Шварцман го върна след чудесна игра. Краля на клея обаче си върна предимството и до края на сета не допусна изненади. Във втория сет 12-кратният шампион направи нови два брейка и пак го взе с 6-3.

В третата част испанецът дръпна с пробив за 3-1, но позволи на своя добър приятел от Аржентина да се върне в мача. След две серии от разменени пробиви се стигна до тайбрек. Там Шварцман не взе точка и напусна Ролан Гарос.

„Знам, че Диего може да играе отличен тенис. Той го показа, като ме победи в Рим. Гледах го и как побди Тийм. Опитах да променя неща, които видях в тези два мача. Знаех, че ще е трудно, но винаги е специално да играя тук“, заяви Надал.