Рафаел Надал

Надал сломи Джокович за десетата си титла в Рим

Рафаел Надал стана шампион на турнира от сериите Мастърс в Рим. Във финалния мач Рафа се наложи над миналогодишния шампион и водач в световната ранглиста Новак Джокович със 7-5, 1-6, 6-3. Оспорваният двубой продължи 2 часа и 49 минути. Това е десета титла за Краля на клея в италианската столица и 62-а на червени кортове.

В първия сет сърбинът проби и поведе с 2-0, но Рафа успя да го върне незабавно. В 11-ия гейм пък се пропука Джокович, Надал се възползва, поведе с 6-5 и затвори в своя полза първия сет. Той продължи 74 минути.

Джокович имаше трудности в началото на втората част, но бързи набра скорост. Той подобри значително сервиса си, освен това записа два пробива и изравни сетовете. Ситуацията обаче се промени в решителния трети сет. Надал доминираше, спечели частта и съответно мача.

Това беше 28-а победа за Рафа срещу Ноле, сърбинът има 29.

Ига Швьонтек

Швьонтек взе титлата при жените

При жените триумфира полякинята Ига Швьонтек. 19-годишната шампионка от Ролан Гарос отнесе с 6-0, 6-0 Каролина Плишкова. Тя се справи само за 45 минути с победителката в Рим от 2019-а. Преди година Плишкова пак загуби финала в Рим – от Симона Халеп.

Швьонтек даде само четири точки на Плишкова в първия сет. Във втория чехкинята взе девет. Така Швьонтек стана едва четвъртата тийнейджърката взела титла от Мастърс 1000 турнири.