Рафаел Надал
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Надал продължава напред без загубен сет – ВИДЕО

Рафаел Надал е на четвъртфинал на Ролан Гарос след експресна победа над Яник Синер. Испанецът надви италианеца след 7-5, 6-3, 6-0 за два часа и 17 минути.

Рафа продължава без загубен сет в Париж втора поредна година. 13-кратният шампион на Ролан Гарос имаше известни проблеми в първия сет, но игра на доста високо ниво. Надал направи седем двойни грешки и завърши само с 60% вкаран първи сервис. Той допусна и необичайно висок брой непредизвикани грешки – 30 при 31 уинъра. Голямата разлика дойде от 40-те грешки на Синер (и само 11 уинъра).

Първият сет беше много оспорван и аванс за Синер от пробив при 3-2. В десетия гейм Надал изравни – 5-5, а после взе следващите два гейма, за да вземе и сета. Първата част продължи един час. Във втория сет Рафа поведе бързо с 4-0, но след това допусна срив. Синер намали до 3-4, но Надал се съвзе, спечели два гейма, а с това и сета.

Италианецът загуби концентрация в третия сет и вече не създаваше проблеми на третия в света. Голямата разлика в представянето доведе до сет на нула, спечелен само за 28 минути.

На четвъртфиналите Надал ще играе с Диего Шварцман, който надви Ян-Ленард Щруф в три сета. Мачът е бъде повторение на полуфинала от миналата година, като Шварцман има само една победа в 11 мача с испанеца.