Рафаел Надал

Надал се справи с Опелка за 12-ти финал в Рим

Световният номер 2 Рафаел Надал се класира за финала на Мастърса в Рим за 12-ти път в кариерата си. Той победи американеца Райли Опелка с 6-4, 6-4 в двубой от полуфиналите.

Опелка дебютира на тази фаза на ниво Мастърс. Надал успя да постигне по един пробив в двата сета срещу силно сервиращия американец. Това му беше достатъчно, за да стигне до чист успех след 92 минути игра.

Така Рафа има нужда от само още една победа, за да изравни рекорда на Новак Джокович от 36 Мастърс титли. При успех в Рим той ще запише и друго впечатляващо постижение – поне 10 титли на четири различни турнира (Ролан Гарос – 13, Барселона – 12, Монте Карло – 11).

„Направих нещата, които трябваше да направя. Това не бе лесен или красив мач – срещу играч като Райли е трудно да намериш ритъм. Знаех, че ще имам само няколко възможности на ретур. Беше много важно да отразя възможностите за пробив, които той имаше в началото на мача“, обясни Краля на клея. Въпросните точки за Опелка бяха при 1-2 в първия сет. Рафа изравни за 2-2 и след това проби в следващия гейм.

В утрешния финал Надал ще се изправи срещу Новак Джокович или местния фаворит Лоренцо Сонего. Двамата играят по-късно днес.