Анди Мъри

Мъри падна от Гаске при завръщането си на сингъл

Анди Мъри загуби първия си мач на сингъл от 210 дни насам. Британецът падна с 4-6, 4-6 от Ришар Гаске в първия кръг на турнира в Синсинати. Той не беше играл на сингъл от януари насам, когато напусна в сълзи Аустрелиън Оупън. Преди два месеца бившият номер едно в света се върна на двойки и дори взе титлата в Куинс.

Мъри претърпя операция на лявото коляно, при която получи метална капачка в него. Досега няма тенисист, претърпял такава операция и върнал се успешно към кариерата си на сингъл. А тази на шотландеца е доста богата – 45 титли на АТП и два златни олимпийски медала.

В Синсинати обаче той започна неуверено – с двойна грешка и пробив в първия си сервис гейм. Гаске дори можеше да поведе с 3-0, но вместо това допусна грешка и Мъри изравни 2-2. После обаче французинът се реваншира и с нов пробив поведе с 4-3. След което спокойно взе първия сет.

Гаске проби британеца и в първия гейм на втория сет. Причината – шотландецът трудно вкарваше първия си сервис. И след 104 минути напусна корта победен.