Анди Мъри

Мъри отпадна на старта и в Уинстън-Сейлъм

Анди Мъри приключи участието си на тенис турнира Уинстън-Сейлъм след загуба от Тенис Сандгрен. Резултатът в отделните части бе 6-7 (8), 5-7, а мачът продължи малко повече от два часа. Преди седмица, при завръщането си на сингъл, Мъри падна от Гаске в Синсинати.

В първия сет двамата доминираха на собствен сервис и не допуснаха пробиви, като се стигна до тайбрек. Там американецът се добра до два последователни сетбола, които бяха отразени от шотландеца. Той на свой ред също имаше точка за спечелване на откриващия сет, но тя бе спасена от съперника му. А при четвъртата си възможност Сандгрен не сбърка и поведе.

Вторият сет започна чудесно за Сандгрен, който дръпна с 3-0 след два пробива, но Мъри върна единия. Американецът сервираше за мача в десетия гейм, но трикратният шампион в Големия шлем върна брейка. Усилията му обаче се оказаха напразни – Сандгрен отново проби и след това не сбърка за крайния успех.

Така той ще се изправи срещу номер 2 в основната схема Денис Шаповалов за място в трети кръг.

За следващата фаза се класираха още Марко Чекинато, Пабло Андухар, Алексей Попирин, Жереми Шарди, Бьорн Фратанджело и Роберто Карбалес Баена.