Унион - Борусия Дортмунд, Мукоко

Мукоко с голов рекорд, но Унион победи Дортмунд

Тийнейнджърът Юсуфа Мукоко счупи рекорда за най-млад голмайстор в Бундеслигата, но това не помогна на Борусия Дортмунд. Жълто-черните паднаха с 1:2 от Унион в Берлин. Така те ще завършат годината със само една победа в шест мача. Тя беше постигнаха през седмицата в дебюта на Един Терзич. Самият Мукоко влезе в историята с гол на възраст 16 години и 28 дни.

Иначе Унион се възползва от една от най-силните си страни – статичните положения. И двата гола за столичани паднаха след корнери и след грешки на Борусия.

Авоний откри в 57-ата минута след удар с глава и пас на Прьомел. Само три минути по-късно Мукоко изравни. Той вкара, след като беше изведен от Герейро.

12 минути преди края Фридрих се разписа за 2:1. И той вкара с глава след центриране на Тойхерт. Така столичани записаха втора домакинска победа над тима от Дортмунд в Бундеслигата. Преди година железните спечелиха с 3:1.

С трите точки Унион се доближи на само една от Борусия. Столичани имат 21 точки, жълто-черните – 22. Тимовете са съответно четвърти и пети в класирането, но могат да бъдат изпреварени от Волфсбург, който приема Щутгарт в неделя. Иначе в късния съботен следобед лидерът Байер Леверкузен приема Байерн в сблъсъка на върха.