Гарбине Мугуруса, Уимбълдън

Мугуруса започна успешно защитата на титлата от Уимбълдън

Шампионката от 2017-а Гарбине Мугуруса започна успешно защитата на титлата си от Уимбълдън. В първия кръг тя победи представителката на домакините Наоми Броуди с 6-2, 7-5.

Испанката доминираше напълно в първия сет, в който проби два пъти съперничката си, за да стигне до 6-2. Втората част бе по-оспорвана, като двете тенисистки взимаха подаванията си до 6-5, когато Мугуруса постигна решаващ пробив. Така тя затвори мача след час и 28 минути игра. Във втория кръг третата поставена в схемата ще срещне Алисън ван Ойтванк. Белгийката победи Паула Херцог с 6-2, 6-2.

Анжелик Кербер
Кербер в момент от мача срещу Звонарьова
Конта и Кербер продължават напред

Надеждата на британците за добро представяне Джоана Конта също продължава напред. Тя се справи с Наталия Вихлянцева със 7-5, 7-6(7). За втория кръг се класира и бившата номер 1 в света Анжелик Кербер. Тя надви преминалата квалификациите Вера Звонарьова със 7-5, 6-3.